Metody izolacji

admin

Iniekcyjne ocieplanie

Izolacja budynku to na prawdę ważna sprawa. O ile budynek ma słabą izolację, to szybko będzie przeciekał. Dach budynku będzie całkowicie nieodporny na opady deszczu albo śniegu i może dojść do przemoczenia stropu , a oprócz tego ściany.

Takiej sytuacji nikt nie woli, stąd też staramy się, by każdorazowo dobrać system izolacji świetny do założeń konkretnego budynku, do strefy klimatycznej, do potrzeb danego współudziałowca inwestycji , a dodatkowo do charakterystyki budynku membrany hydroizolacyjne Isomat. są niekwestionowanym i literami na rynku, jeżeli już chodzi o kwestie izolacji.
Takie membrany można przekładać przez stropy, między pustakami albo cegłami, dzięki czemu utrudnimy przenikanie wilgoci do dalszych części budynku. Jeżeli chodzi o dach, to też w tym zakresie istnieje sposobność poprawy parametrów zarówno na etapie tworzenia, jak i późniejszej przebudowy czy remontu budynku do tego używa się hydroizolacyjne płynne Isomat membrany pozwalające i przygotować nowe pokrycie dachowe. Gdy pokrycie dachowe jest zniszczone niemniej jednak wymiana tego pokrycia jest brdzo kosztowna albo niemożliwa uwzględniając na parametry techniczne budynku, nie pozostaje nic innego, Jak zastosować membranę na dach. Jest to płynna substancja, którą szczelnie wylewa się na dach, kreując nieprzenikającą powłokę izolującą od przecieku wody. Bezszwowe membrany Isomat są łatwe w użytku, dlatego że nie wymagają szycia, jak zresztą sama nazwa wskazuje i są bardzo ustabilizowane w użytkowaniu. Każdy, komu zależy na dobrej izolacji budynku jego trwałości na lata, powinien się zainteresować takimi systemami izolacyjnymi i porozmawiać ze specjalistą w sprawie wdrożenia takiego systemu u siebie. Największy problem pojawia się zawsze w sytuacji starych budynków. Stare budynki, stawiamy na starą modłę, mają w dużej liczbie przypadków bardzo znikomą izolację lub wręcz nie mają jej w ogólności i wtedy żywice iniekcyjne Isomat będą doskonałym wyjściem do osuszania ścian. Kiedy stropy i ściany są mokre, istnieje możliwość osuszania iniekcyjnego poprzez wstrzykiwanie specjalnych preparatów żywicowy do ścian. Preparaty te chłoną wodę i rozprężając się, zamykając szczeliny oraz dodatkowo osuszający ściany bardzo ze starannością. W dłuższej perspektywie czasu znacznie przedłuża to żywotność danego budynku i sprawia, że budynek można rzadziej remontować, a i tak pozostaje w odpowiednim stanie. Bez takich izolacyjnych żywic ciężko byłoby przywrócić świetny stan starej budowli, które i pomimo wszystko nie pragniemy burzyć, a którą pragniemy zachować albo wyremontować. Zastosowaniem takich nowoczesnych systemów jak hydroizolacje polimocznikowe Isomat jest to jak najbardziej możliwe.
Sprawdź również informacje na stronie: hydroizolacje polimocznikowe Isomat.