Plisy okienne

admin

Przy aranżacji pomieszczeń ze stuprocentową pewnością warto wybrać odpowiednie osłony na okna, które nie tylko i wyłącznie podniosą walory miłe dla oka pomieszczenia, a zatem będą stanowiły dekoracje, ale też zwiększą komfort użytkowania wnętrza. Obecnie klienci mają bardzo zróżnicowany wybór nowoczesnych i praktycznych odsłon okiennych, a więc z pewnością uda im się wybrać rozwiązanie dopasowane do ich potrzeb czy także preferencji. Ostatnio szczególnym zainteresowaniem cieszą się plisy okienne, które są wybierane nie tylko i wyłącznie przez właścicieli mieszkań czy domów, niemniej jednak też lokali biurowych czy także budynków handlowych i usługowych.

Trzeba pamiętać o tym, że są one dostępne w różnorakich wariantach kolorystycznych czy także wzorniczych, a zatem z całkowitą czyli stu procentową pewnością uda nam się wybrać taką osłonę, która będzie dopasowana do stylistyki danego pomieszczenia.
Dlaczego warto wybrać plisy na okna?
Pośród bogatej oferty nowoczesnych osłon okiennych z całą pewnością warto zainteresować się produktem takim jak plisy na wymiar. Głównie będziemy mogli dobrać takie plisy, które będą perfekcyjnie pasowały do wielkości i kształtu czy również położenia okna. Ponadto, takie plisy wykonywane są z materiałów wysokiej jakości, a zatem w głównej mierze tkanin zaciemniających, które nie przepuszczają światła, niemniej jednak także z tkanin termoizolacyjnych. Materiały termoizolacyjne na zewnętrznej stronie pokryte są specjalną masą perłową, która efektywnie odbija promienie słońca, a więc tym samym ogranicza również nagrzewanie się pomieszczenia w okresie wysokich temperatur. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że materiały wykorzystywane do utworzenia plis mogą być prane, a jest to rozwiązanie doskonałe dosłownie dla alergików czy także osób dbających szczególnie o higienę w pomieszczeniach. Warto wspomnieć również o tym, że plisy okienne, które zostały zrobione z tkanin zaciemniających mogą być po obu stronach w jednakowym kolorze, ale zewnętrzna strona może być biała, co powoduje mniejszą absorpcję ciepła przez tkaninę. Warto wspomnieć również o tym, że takie tkaniny zaciemniające posiadają warstwę gumową, która ogranicza przypływ światła do pomieszczenia. Ogromną pozytywną cechą takich plis jest też to, że są bardzo łatwe w montażu oraz dają sposobność kontrolowania nasłonecznienia wnętrza.

Zobacz także: rolety plisowane.