Co trzeba wiedzieć o żaluzjach zewnętrznych?

admin

Osłony okienne pozwalają nam regulować ilość światła, która dostaje się do wnętrza. W przypadku rozwiązań o przeznaczeniu zewnętrznym, takich jak niezwykle popularne rolety zewnętrzne, stanowią również ważny detal wpływający na bilans energetyczny domu albo mieszkania. Latem ochładzają pomieszczenia, chroniąc je przed napływem ciepłych mas powietrza.

Z kolei zimą zapobiegają utracie ciepła z budynku. W ten sposób poprawiają bilans energetyczny domu, zmniejszając rachunki za ogrzewanie zimą i za systemy klimatyzacji oraz wentylacji latem. Wyjściem, które cieszy się narastającym zainteresowaniem są żaluzje zewnętrzne.
Żaluzje stosowane zewnętrznie
Większości nas żaluzje kojarzą się z przeznaczeniem wewnątrz budynków. Najnowszym rozwiązaniem są natomiast takie żaluzje, które wykorzystuje się na zewnątrz budynku. Są to żaluzje zewnętrzne, nazywane też żaluzjami fasadowymi. Jedną z ich największych zalet jest to, że jednakowo jak żaluzje wewnętrzne, pozwalają regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Mają też podobną budowę jak żaluzje wewnętrzne, a więc składają się z ruchomych elementów nazywanych lamelami, które mocowane są na mocnych sznurkach a także są zaczepione na specjalnych prowadnicach. Dzięki temu żaluzje mogą być nie tylko opuszczane albo podnoszone, niemniej jednak też nachylane pod różnym kątem. To daje możliwość ze znakomitym skutkiem regulować ilość światła. Jednak w przeciwieństwie do własnego odpowiednika wewnątrz budynku są odporne na działanie czynników środowiskowych, takich jak deszcze, śnieg czy silny wiatr. Sporo je także łączy z roletami zewnętrznymi, ponieważ stanowią efektywną barierę termoizolacyjną, która koryguje bilans energetyczny budynku. W dodatku, odznaczają się dużą wytrzymałością mechaniczną, są więc produktem, który będzie nam służył bardzo długie lata. Żaluzje fasadowe łączą w sobie zalety żaluzji wewnętrznych oraz rolet zewnętrznych, stanowiąc odpowiedź na najbardziej wygórowane oczekiwania rynkowe. Nie jest zatem zaskoczeniem, że bardzo często można je zauważyć na fasadach domów, budynków usługowych a także budynków użyteczności publicznej. Stanowią zaawansowane i niewiarygodnie funkcjonalne rozwiązanie, które spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.
Sprawdź tutaj: zaluzjezewnetrzne.pl.