Na co zwrócić uwagę wybierając bramę garażową?

admin

Garaże przydomowe pełnią wiele funkcji. Są nie tylko stanowiskiem postojowym dla samochodu, ale również miejscem przechowywania różnorakich urządzeń o przeznaczeniu technicznym a także sprzętu ogrodowego. Majsterkowicze często urządzają sobie w garażach warsztaty, gdzie w spokoju mogą oddawać się swojej pasji.

Wręcz jeżeli nie mamy auta, garaż nam się zdecydowanie przyda, szczególnie jeżeli już w domu nie dysponujemy pomieszczeniem, które służy za kantor do przechowywania przedmiotów o różnym zastosowaniu. Efektywność garaży w znacznym stopniu uzależniony jest od rodzaju zastosowanej bramy.
Bramy garażowe
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, dzięki czemu właściwie każdy znajdzie rozwiązanie, które spełnia jego oczekiwania. Wyróżnia się kilka zasadniczych rodzajów bram. Są to bramy uchylne, nazywane także płytowymi, w czasie podnoszenia których wysuwana jest dolna część, więc wymagają z przodu na prawdę bardzo dużo wolnej przestrzeni. Dużą popularnością cieszą się bramy segmentowe, które nie potrzebują miejsca przed garażem, więc świetnie sprawdzają się w sytuacji krótkich podjazdów. Odróżnia je duża szczelność, są więc zalecane do garaży ocieplanych oraz garaży znajdujących się blisko drogi. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się bramy rolowane, które znane są także pod nazwą bramy żaluzjowe. Jak nazwa wskazuje, działają tak jak roleta okienna. Charakteryzują się sporym komfortem użytkowania, ponieważ wyposażone są w napęd elektryczny. Występuje również najbardziej klasyczny rodzaj bram, czyli bramy rozwieralne. Ich popularność jednak z roku na rok spada. Coraz częściej wybieramy rozwiązania przyszłościowe, które zajmują niewiele miejsca, a ich obsługa odbywa się samoczynnie. Dlatego tak popularne są bramy rolowane oraz segmentowe. Pamiętajmy, ażeby decydując się na bramę do swojego garażu, zwracać szczególną uwagę na materiał, z którego została utworzona. Brama jest inwestycją na długie lata, więc powinna wyróżniać się przede wszystkim trwałością, dzięki czemu nie będziemy musieli jej bardzo szybko wymieniać na nowy model. Sprawdźmy też, czy wybrany przez nas model posiada wszystkie atesty. Jeżeli już nie posiadamy ani odpowiednich umiejętności, ani narzędzi wybierzmy producenta, który w ofercie przewiduje opcjonalnie również montaż.
Zobacz więcej: producentbram24.pl.