Jakie odszkodowanie za potrącenie rowerzysty?

admin

Zdarzenia drogowe coraz częściej kończą się przykrymi konsekwencjami, zwłaszcza dla osób pieszych czy rowerzystów, którzy są w znacznie gorszym położeniu niż kierowca pojazdu. Pamiętajmy jednakże o tym, że potrącenie rowerzysty na pasach wiąże się z konkretnymi konsekwencjami, a więc osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o stosowną wysokość odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym kierowca pojazdu miał wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli już jednakże kierowca nie miał takiej polisy wykupionej, to wówczas zadośćuczynienie oraz odszkodowanie powinno być wypłacone z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.

Jeżeli już mamy kłopoty z uzyskaniem odpowiedniej wysokości odszkodowania, to na 100 procent warto zwrócić się do kancelarii odszkodowawczych, które specjalizują się w dochodzeniu uczciwych odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych a także komunikacyjnych.
Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty – co trzeba mieć świadomość tego na ten temat?
Głównie musimy mieć świadomość, że odszkodowania warszawa to usługa kompleksowa, która oferowana jest przez kancelarie odszkodowawcze, które gwarantują klientowi kompleksowe wsparcie na każdym etapie sprawy, a więc zarówno w negocjacjach z towarzystwem ubezpieczeniowym, jest też podczas procesu sądowego, jeżeli do takiego dojdzie. Odszkodowanie oraz zadośćuczynienie wypłacane osobie poszkodowanej w wypadku drogowym, na przykład tj. potrącenie rowerzysty, powinno pozwolić na pokrycie kosztów leczenia, niemniej jednak także fizjoterapii czy też rehabilitacji. A dodatkowo, powinny być także pokryte koszty dojazdów do placówek medycznych, czy również koszty opieki nad taką osobą. Nie zapominajmy na ty o tym, że wypadkach drogowych coraz częściej ulega uszkodzeniu także mienie osoby poszkodowanej, a więc np rower, kask specjalna odzież ochronna czy również telefon komórkowy. Stąd też warto ubiegać się także o zwrot kosztów za utracone w wypadku mienie. Jeżeli już zastanawiamy się, jakie odszkodowanie za potrącenie rowerzysty, to jego wysokość uzależniona jest między innymi od stopnia a uszczerbku na zdrowiu, ponieważ inną kwotę uzyskamy w przypadku złamania ręki, a inną w sytuacji obrażeń wielonarządowych.

Źródło: jakie odszkodowanie za potrącenie rowerzysty.