Kredyty frankowe – usługi prawne

admin

W przypadku kredytów frankowych bardzo często dochodziło do nadużyć ze strony banków. Warto być świadomym jednak o tym, że jeśli posiadamy taki kredyt, to możemy również korzystać z fachowej pomocy prawnej, które oferowana jest przez kancelarie specjalizujące się w prowadzeniu spraw dotyczących właśnie kredytów we franku szwajcarskim. Powinno się pamiętać o tym, że kancelaria frankowa oferuje usługi kompleksowe obejmujące między innymi fachowe prawne doradztwo, ale także staranną analizę umowy kredytowej z bankiem.

Prawnik udzieli wsparcia na każdym etapie sprawy, a więc zarówno w czynnościach przedsądowych, ale będzie nas także reprezentował przed sądem w sytuacji postępowania. Warto zatem o tym pamiętać, jeżeli już zmagamy się z coraz wyższymi ratami kredytu frankowego i nie wiemy co dalej zrobić.
Kredyty we franku szwajcarskim – gdzie możemy poszukiwać pomocy?
Przede wszystkim powinno się podkreślić, że wiele osób posiada takie kredyty. W dodatku, należy posiadać świadomość, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe często obarczone są wadami prawnymi. Znaczy to, że umowy kredytów zawierają klauzule niedozwolone. Występowanie takich klauzuli jest fundamentem do tego, by pozwać bank i domagać się między innymi odfrankowienia kredytu, a nawet całkowitego unieważnienia umowy kredytowej. Warto wspomnieć o tym, że sądy coraz częściej orzekają na korzyść kredytobiorców, ponieważ banki stosowały praktyki, które są niedopuszczalne. Tyczy się to między innymi braku rzetelnej informacji dla kredytobiorców związanej z ryzykiem walutowym franka szwajcarskiego. Trzeba wspomnieć o tym, że nieuchronnie wiązało się to nie tylko i wyłącznie ze wzrostem miesięcznych rat, ale też całkowitym wzrostem salda zadłużenia, które wielokrotnie przekraczało wartość nieruchomości. Są to nieuczciwe praktyki, które są podstawą między innymi do unieważnienia kredytu frankowego. Pamiętajmy także o tym, że kredyt frankowy udzielany tak chętnie przez banki był obarczony dużym ryzykiem. Banki wypełniając własne obowiązki względem klienta powinny rzetelnie informować o wszystkich możliwych scenariuszach. Jeżeli tego nie robiły, to uchyliły się od swoich zobowiązań, a więc mamy prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconych rat czy dosłownie całkowite unieważnienie umowy.

Zobacz więcej: kredyty frankowe Głogów.