Pomoc dla frankowiczów – gdzie szukać pomocy?

admin

Wiele ludzi skorzystało z oferty instytucji bankowych i zaciągnęło kredyty we franku szwajcarskim. Wszyscy perfekcyjnie zdajemy sobie sprawę, że aktualnie sytuacja takich osób częstokroć jest niezwykle trudna. Jest to powiązane z niekorzystnym kursem walutowym, co przekłada się nie tylko i wyłącznie na wzrost miesięcznej raty za kredyt, ale też wzrost salda zadłużenia, które może przekroczyć nawet wartość zaciągniętego kapitału.

Dlatego też pomoc frankowiczom skierowana jest do tych wszystkich, którzy mają wątpliwości co do swoich kredytów we frankach, które zostały zaciągnięte w różnych instytucjach bankowych. Taka pomoc udzielana jest przez specjalistów, a więc prawników, którzy od wielu lat specjalizują się w prowadzeniu spraw dotyczących nadużyć związanych z kredytami frankowymi.
Kredyty frankowe – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że w przypadku kredytów frankowych doszło do wielu nadużyć ze strony instytucji bankowych, które przede wszystkim nie informowały rzetelnie swoich klientów o możliwych ryzykach. Trzeba zaznaczyć, że kredyty frankowe udzielane były przez różnorakie banki, a najczęściej były to kredyty długoterminowe, których średnia długość to 25 lat. Taki długi okres wiąże się z ryzykiem niestabilności kursu walutowego, co w konsekwencji może przekładać się na wzrost miesięcznej raty za kredyt. Dodatkowo, banki coraz częściej nie informowały również swoich klientów o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się nie tylko ze wzrostem miesięcznej raty, ale też niekontrolowanym wzrostem salda zadłużenia. Dlatego też wiele osób, które mają kredyt frankowy, korzysta aktualnie z pomocy doświadczonych prawników, którzy zajmują się prowadzeniem zarówno czynności przedsądowych, jak także sądowych związanych ze sporami bankowymi dotyczącymi kredytów frankowych. Klienci powinni zdawać sobie sprawę, że w sytuacji stwierdzenia występowania w umowach kredytów frankowych np klauzul niedozwolonych, możliwe jest unieważnienie kredytu frankowego lub także odfrankowienie kredytu. Warto zatem zgłosić się do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw frankowiczów, które w pierwszej kolejności z uwagą zapoznają się z umowami kredytowymi, ażeby nakreślić klientowi możliwe rozwiązania i rozstrzygnięcia takiej sprawy.

Polecamy: kredyty frankowe Głogów.