Pomoc frankowiczom

admin

Na nieszczęście wiele ludzi zmaga się z poważnymi rozterkami natury finansowej, co jest efektem zaciągnięcia kredytu w instytucji bankowej we frankach. Takie kredyty zwłaszcza bardzo chętnie były udzielane przez banki kilkanaście lat temu, głównie były to kredyty hipoteczne, a zatem kredytobiorcy przeznaczali je na zakup mieszkania czy także budowanie domu. Co za tym idzie, były to kredyty w wielkich kwotach, których spłacanie było rozkładane na kilkanaście, a dosłownie kilkadziesiąt lat.

Kredyt we frankach co robić to często zadawane pytanie przez osoby, które na nieszczęście zaciągnęły niekorzystne dla nich kredyty frankowe i nie są w stanie ich spłacać.
Kredyty frankowe – postępowanie
Głównie powinniśmy mieć świadomość, że jako kredytobiorcy kredytów we frankach mamy prawo domagać się zwrotu nadpłaconych rat albo dosłownie unieważnienia całej umowy frankowej w współzależności od aneksów zawartych w umowie z bankiem. Swoich praw możemy dochodzić samodzielnie, warto dodać jednakże, że czeka nas batalia z bankiem, który zrobi wszystko, by nie wypłacić nam odszkodowania czy nie przyznać się do błędu. Warto zatem skorzystać z fachowej pomocy, jakiej udzielają różne instytucje, jak też kancelarie prawne. Pomoc frankowiczom obejmuje wiele różnych elementów, z którymi na własną rękę możemy sobie nie poradzić, dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów, zarówno z dziedziny prawa, jak również finansów. Dzięki profesjonalnej pomocy z pewnością mamy znacznie większe szanse, by wygrać sprawę przed sądem z bankami, ponieważ banki zazwyczaj nie godzą się na polubowne rozwiązywanie tego rodzaju spraw. Będziemy zatem potrzebowali pomocy, w głównej mierze tego, by ktoś nas reprezentował przed sądem i walczył o należne nam pieniądze. Umowa frankowa coraz częściej zawiera niedozwolone klauzule, które dotyczą wzrostu kursu franka szwajcarskiego, co przekłada się na spłacanie znacznie wyższych niż określone w umowie rat. W pierwszej kolejności fachowcy, którzy oferują pomoc frankowiczom, gromadzą wszelką niezbędną dokumentację, aby dokładnie zaznajomić się ze wszystkimi zapisami, które pozwolą wytyczyć strategię postępowania, ponieważ nierzadko możliwe jest nie tylko i wyłącznie odfrankowanie kredytu, niemniej jednak też unieważnienie całej umowy.

Więcej: Pomoc frankowiczom.