Śmiertelne potrącenie na pasach – odszkodowanie

admin

Na polskich drogach codziennie dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych, które niekiedy kończą się też śmiercią. Powinniśmy posiadać świadomość, że odszkodowania powypadkowe dotyczą nie tylko osób poszkodowanych, niemniej jednak również najbliższej osoby, która zginęła np na pasach potrącona przez kierowcę auta. Odszkodowanie z oc sprawcy wypadku śmiertelnego powinno być wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym sprawca takiego zdarzenia miał aktualną polisę odpowiedzialności cywilnej OC.

W przypadku braku takiej polisy zadośćuczynienie a także odszkodowanie dla najbliższych osoby zmarłej w wypadku powinno być wypłacone z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Warto w takiej sytuacji skorzystać z usług prawnych, które ułatwią na pozyskanie stosownej kwoty odszkodowania, ale także zadośćuczynienia za straty moralne.
Odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek śmiertelny – na co zwrócić uwagę?
Niestety wypadki śmiertelne na polskich drogach zdarzają się bardzo często, a w tak zaistniałej okoliczności najbliżsi osoby zmarłej powinni posiadać świadomość, że mają prawo zdobyć stosownie wysoką kwotę odszkodowania i zadośćuczynienia, które w zgodzie z polskim prawem powinno być wypłacone przez firmę ubezpieczeniową, w której sprawca zdarzenia miał polisę odpowiedzialności cywilnej. Odszkodowanie za śmierć matki czy także ojca powinno być wypłacone w uczciwej stosownej kwocie, która powinna pokrywać w głównej mierze koszty pogrzebu, niemniej jednak również powinna to być kwota, która umożliwia rodzinie zmarłego na prowadzenie godnego życia. Nie zapominajmy też o tym, że mamy prawo ubiegać się o zadośćuczynienie za straty moralne, a zatem krzywdy fizyczne i psychiczne, których doznaliśmy w wyniku śmierci najbliższej osoby. Na uwagę zasługuje również fakt, że jeżeli na utrzymaniu osoby zmarłej w wypadku śmiertelnym znajdowały się przykładowo dzieci czy również żona, to też oni mają prawo ubiegać się o rentę. Odszkodowanie za śmierć dziecka powinno również być wypłacone w takiej kwocie, które umożliwi na przykład na użytkowanie z profesjonalnej pomocy psychologicznej. Warto zatem zwrócić się do doświadczonego adwokata, który pozwoli nam pozyskać stosowną kwotę odszkodowania oraz zadośćuczynienia za wypadek śmiertelny.

Więcej informacji na stronie: Odszkodowanie za śmierć ojca.