Gdzie sprawdzą się regały magazynowe?

admin

Głównym wyposażeniem każdego magazynu, hali, zakładu produkcyjnego czy sklepu jest wydajny system magazynowania towaru. Takie systemy na prawdę bardzo często mają charakter uniwersalny a także modułowy, a zatem składają się z różnych elementów, na przykład takich jak regały wspornikowe. Jest to taki rodzaj regałów, który charakteryzuje się solidną oraz stateczną konstrukcją, jak również sporym udźwigiem, dlatego przeznaczony jest głównie do przechowywania towarów ciężkich, jak też o niestandardowych gabarytach.

Co ciekawe, regał wspornikowy daje możliwość na magazynowanie towaru z jednej strony albo z dwóch stron, w zależności od danej przestrzeni magazynowej czy zwyczajnie potrzeb w firmie.
Systemy magazynowania – na co zwrócić uwagę?
W ofercie producentów a także dostawców znajdziemy różnego rodzaju systemy magazynowania, które dostosowane są w sposób optymalny do potrzeb danej firmy, jak także dostępnej przestrzeni magazynowej. Warto być świadomym o tym, że decydując się na regały magazynowe, np tj. regały półkowe, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić parametry techniczne danego produktu, a zatem np to, z jakich materiałów zostały wykonane. Meble magazynowe, tj. regały czy półki, głównie powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, które mogą być spowodowane w głównej mierze przez ciężkie urządzenia, na przykład tj. wózki widłowe. Co za tym idzie, regały magazynowe powinny być wykonywane jedynie z mocnych a także trwałych materiałów, np takich jak stal. A przy tym, metalowe profile powinny być galwanizowane oraz malowane proszkowo, co zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak obicia czy przetarcia, niemniej jednak też przed korozją oraz działaniem niekorzystnych czynników, w głównej mierze takich jak wilgoć czy substancje chemiczne. Właśnie dlatego warto wybierać rozwiązania charakteryzujące się dobrymi właściwościami użytkowymi, w głównej mierze takie jak regały paletowe, które przeznaczone są do przechowywania towaru na paletach. Ten rodzaj regałów cechuje się dużym udźwigiem, jak także rozwiązaniami, które umożliwiają łatwy dostęp do produktów za pomocą wózków widłowych. Są to także konstrukcje modułowe, które pozwalają na szybką przepływ uszkodzonych elementów.

Źródło informacji: antresole magazynowe.