Piły dla każdego

admin

Piła do drewna
Drewno możemy do dość popularnych materiałów, natomiast do ich obróbki są używane wyrzynarki, szlifierki czy piły łańcuchowe. Jednakże piła ręczna zajmuje bardzo ważne miejsce w wyposażeniu każdego warsztatu. Zanim będziemy się nim posługiwać, zadbajmy o to, ażeby narzędzie było przeznaczone do danej pracy.

Modele pił są dostosowane do grubości a także twardości danego drewna. W trakcie wyboru zwróćmy wyjątkową uwagę na kształt i twardość brzeszczotu, współczynnik TPI bądź kształt zębów wraz z kątem ich nachylenia. Nie zapomnijmy natomiast o rękojeści i sprawdźmy, czy brzeszczot został pokryty powłoką zabezpieczającą. Do cięcia drewna używa się piły, których zęby są zamontowane pod mniejszym kątem niż 90°.
Piła do metalu
Piła do metalu w ogromnym stopniu ułatwia obróbkę twardych materiałów. Dlatego w profesjonalnych oraz przydomowych warsztatach z pewnością wyszukają swoją funkcjonalność. Producenci tak projektują własne egzemplarze, by spełniły wymagania wręcz najbardziej wymagających klientów. Znajduje swoje wykorzystanie w cięciu materiałów takich jak: rury, miedź, aluminium, stalowe profile czy tworzywa sztuczne. W nowych piłach montuje się dodatkowe opcje, które mają poszerzyć sposobów piły. Można do tego zaliczyć tryb pracy bezzapachowej oraz beziskrowej. Dodatkowo montowane są w nich, chociażby tarcze tnące bądź  klucz oczkowy. Z takich właśnie powodów warto bardzo dobrze pomyśleć przed wyborem piły do metalu.
Piła do tartaku
Istnieje biznes, który jest bardzo konieczny i niezbędny dla społeczeństwa, lecz nie każdy jest w stanie w tej kategorii osiągnąć sukces. Mowa mianowicie o tartaku. By rozpocząć działalność, pierw trzeba posiadać odpowiednie wyposażenie. Piła do tartaku gra pierwsze skrzypce w tej działalności. Odróżnia się tym, iż nie sprawia jej kłopotu cięcie różnych drewnianych materiałów m.in.: desek podłogowych czy desek na deskowanie. Do materiałów drewnopochodnych w tym temacie zaliczymy panele podłogowe oraz blaty kuchenne. Na rynku mamy bardzo duży wybór pił tarczowych. Zazwyczaj ich podział jest ze względu na rodzaj materiału, do jakiego zostały przeznaczone.

Zobacz również: pily do metalu.