Samochód zastępczy z OC

admin

OC i samochód zastępczy

Kiedy zdarzył się wypadek lub jakiś inny problem z naszym samochodem, to możemy posiadać kolejny problem, mianowicie taki, że nie będziemy wiedzieli, skąd wziąć samochód, którym do jechania na zakupy, do pracy albo inne miejsce. Samochody zastępcze są udostępniane właśnie w takich przypadkach. Załóżmy, że dana osoba ma ubezpieczenie Assistance w trakcie podróży Popsuł mi się samochód.

W takiej okoliczności ubezpieczyciel ma za zadanie dostarczyć auto z OC na miejsce zdarzenia a klient będzie mógł kontynuować swoją jazdę właśnie takim samochodem. Jest to komfortowe rozwiązanie, dlatego że przenigdy nie wiemy, o stanie się w drodze. Powinniśmy być na tę okoliczność w każdej sytuacji idealnie ubezpieczenie i tak jest właśnie w przypadku, kiedy kupujemy Assistance, z którego dostajemy samochody zastępcze. Nie ma odgórnego określenia, w którym przypadku samochód się nie trzeba, dlatego że w każdej sytuacji, kiedy nasz, który objęty jest ubezpieczeniem, jest niezdolny do jazdy, to ubezpieczyciel powinien dostarczyć samochód, który będziemy mogli tę jazdę kontynuować. Samochód ten będzie do naszej dyspozycji na czas, w którym nasz samochód będzie niesprawny, tak zatem albo na czas naprawy, albo do czasu, w którym kupimy sobie nowy samochód. Samochód z OC sprawcy przysługuje praktycznie za każdym razem, niemniej jednak ludzie o tym nie wiedzą, kiedy my niszczymy własny samochód przez własną nieuwagę, to możemy skorzystać wyłącz nie z samochodu zastępczego z polisy Assistance.
Z kolei w sytuacji, kiedy nasz samochód zniszczony jest przez inny samochód, to należy nam się auto z OC osoby, która doprowadziła do zdarzenia. Samochód z OC sprawcy także powinien być przeprowadzony na miejsce zdarzenia, ale może być też odebrany w innym miejscu i w innym terminie. W każdym razie istnieje taka sposobność i właściwie każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę. Samochody zastępcze są aktualnie średniej jakości, to znaczy, że musimy liczyć na to, że dostaniemy samochód średniej klasy samochód zastępczy wedle zasad, przenigdy nie powinien być gorszy od tego, jaki był ubezpieczony. Czyli o ile my mamy samochód wyższej klasy, to jako auto zastępcze również powinniśmy teoretycznie otrzymać samochód wyższej klasy. Jednakże braki we flocie w dużej liczbie przypadków sprawiają, że możemy zdobyć auto niższej klasy. To nie ma tutaj żadnego znaczenia, dlatego bardzo istotne jest, byśmy dostali jakikolwiek samochód, w którym będziemy mogli kontynuować trasę. Powinno się o tym fakt dopytać zarówno własnego ubezpieczyciela, jak i ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia drogowego. Całkiem inaczej możemy nie wykorzystać swoich możliwości.
Sprawdź również informacje na stronie: wypożyczalnia aut biała podlaska.