Własny blog internetowy

admin

W jaki sposób blogować

Jeżeli już podjęliśmy już decyzję o tym, że pragniemy tworzyć ciekawe treści poprzez pisanie bloga, warto zaplanować dokładnie krok po kroku nasze działania. Niewątpliwie ułatwi to blogowanie oraz tworzenie atrakcyjnych treści dla czytelników. Przedstawiamy kilka kroków, które sprawią, że Twój blog będzie ciekawy dla ewentualnych odbiorców.

Zacznijmy od tego, co najbardziej istotne – NAZWA. W bardzo wielu przypadkach wymyślamy ją na siłę i pod wpływem emocji, jednakże jest ona kluczowa w procesie identyfikacji odbiorców z naszą własną marką. Staraj się wystrzegać polskich znaków, których nie można wpisywać w nazwie www. Spraw, aby nazwa była chwytliwa i prosta. Sprawdź nazwy blogów innych twórców, które piszą o tym samym. Unikaj dublowania powstałych już nazw, ponieważ spowoduje to sporo trudności, takich jak np: spersonalizowany adres e-mail, nazwa użytkownika na portalach społecznościowych oraz nazwa samego bloga. Jeśli masz z tym trudność, poszukaj odpowiednich synonimów albo zastanów się nad tym, czy nie chcesz zbudować pod swoim własnym imieniem i nazwiskiem.
Wygląd stanowi o tym, czy będziemy w jakiś sposób się wyeksponować wśród tysiąca innych blogów tematycznych. Rozważ jak, ma wyglądać Twój blog. Odpowiedz sobie na kluczowe pytania:

Czy zamierzam publikować na prawdę dużo zdjęć?
Czy będę zamieszczać filmiki?
Czy zależy mi na podziale stron na konkretne pod strony?
Co pragnie posiadać na swoim Blogu internetowym?

Te informacje niewątpliwie pozwolą Ci wybrać odpowiedni szablon, który później możesz zmodyfikować. Nie zapominaj o odpowiednich kolorach. Wciąż styl Twoim wpisom. Wybierz odpowiednią czcionkę oraz dodatkowo kolory, które pozwolą identyfikować się czytelnikom z tworzonymi przez Ciebie treściami.
3. Treść to co najważniejsze na naszym blogu internetowym! Wyłącznie wartościowe treści pozwolą na to, by nasze blogowanie przyniosło oczekiwany efekt. Spisz listę tematów, o których chcesz pisać. Określ tematykę wokół, której będziesz się poruszać. Niech osoby odwiedzające Twój blog internetowy, wiedzą czego on dotyczy. Kolejna bardzo ważna kwestia to systematyczność. Egzystujemy w czasach, w których wiele rzeczy bardzo szybko nas nudzi. Dostarczaj swoim czytelnikom atrakcji. Pisz regularnie i ciekawie. Pisz o rzeczach, na których się znasz. Nie powinieneś być profesjonalistą od wszystkiego!

Zwróć uwagę również na dodatki, które możesz zainstalować dodatkowo na blogu internetowym, na przykład: licznik odwiedzin, archiwum wpisów, czy przekierowanie na Twoje konta w media społecznościowech. Zaplanowanie działań krok po kroku, pozwoli pozyskać stałych odbiorców.