Fala uderzeniowa skupiona w leczeniu ostrogi piętowej

admin

Wiele ludzi zmagających się z silnymi dolegliwościami bólowymi występującymi w stopie zastanawia się, gdzie szukać fachowej pomocy. Warto mieć na uwadze o tym, że najlepszym miejscem będą gabinety osteopatii oraz rehabilitacji, które oferują nie tylko terapię manualną czy także klasycznymi metodami rehabilitacyjnymi, ale stosują również innowacyjne rozwiązania takie jak fala uderzeniowa skupiona. Taka metoda wykorzystywana jest między innymi w leczeniu dolegliwości, które utrudniają poruszanie się.

Warto wspomnieć o tym, że stosowanie takiej metody umożliwia na uzyskiwanie dobrych efektów z niezbyt długim czasie, dlatego jest to forma zalecana w przypadku różnych schorzeń dotyczących w głównej mierze występowania narośli kostnych. Warto dodać natomiast o tym, że zabiegi z użyciem takiej skupionej fali uderzeniowej muszą być przeprowadzone przez wykwalifikowany personel, stąd też warto korzystać z placówek, które wykorzystują tę metodę w leczeniu.
Leczenie w przypadku występowania ostrogi piętowej – na co zwrócić uwagę?
Należy podkreślić, że schorzenie takiej jak ostroga piętowa jest bardzo dokuczliwe dla pacjentów. Jego występowanie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają poruszanie się. Dlatego w przypadku występowania silnych dolegliwości bólowych, należy jak najszybciej umówić się na wizytę u specjalistów. Po zdiagnozowaniu rozpoczyna się odpowiednia terapia, która ma na celu zlikwidowanie przyczyny występowania dolegliwości jak też uśmierzenie bólu. Musimy uzmysławić sobie, że występowanie takiej dolegliwości wiąże się również z występowaniem stanu zapalnego. A o ile chodzi o przyczynę ostrogi piętowej to może ona być wywołana na przykład przebytymi w późniejszym czasie urazami na przykład takimi jak urazy stawu biodrowego. Poważne urazy stawu kolanowego czy biodrowego wywołują zmiany postawy ciała, a to sprawia nadmierne obciążenie kości piętowej, co wiąże się również występowaniem narośli kostnej, która jest bezpośrednią przyczyną dolegliwości bólowych występujących w sytuacji ostrogi piętowej. O ile chodzi o przyszłościowe metody leczenia to taką efektywną metodą jest rozbijanie ostrogi piętowej za pomocą fali uderzeniowej skupionej. Daje możliwość ona na punktowe rozdrabnianie występującej narośli na kości piętowej.

Polecana strona: fala uderzeniowa skupiona.