Fala uderzeniowa w medycynie

admin

Fala uderzeniowa, znana także jako terapia falą uderzeniową, to innowacyjna metoda leczenia różnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego a także urazów sportowych. Stosuje ona energię akustyczną generowaną przez impulsy fal dźwiękowych o wysokim ciśnieniu, które są skupiane na obszarze ciała wymagającym terapii.

Głównym zadaniem terapii falą uderzeniową jest stymulacja procesów naprawczych w tkankach oraz redukcja bólu.

Fale uderzeniowe przyspieszają gojenie się tkanek poprzez powiększenie przepływu krwi i stymulację metabolizmu komórkowego. Są one też efektywne w rozluźnianiu napiętych mięśni a także zmniejszaniu stanów zapalnych.

Terapia falą uderzeniową znajduje wykorzystanie w leczeniu rozmaite schorzeń, takich jak zapalenie ścięgien, urazy sportowe (np. urazy mięśni czy stawów), zespół bólu przedramienia (tenisisty lub golfisty), zapalenie stawów, a także zaburzenia układu krążenia.

Podczas sesji terapii pacjent jest umieszczany w pozycji wygodnej, a głowica generująca fale uderzeniowe jest precyzyjnie nakierowywana na obszar leczenia. Sam zabieg jest zazwyczaj bezbolesny, choć niektórzy pacjenci mogą odczuwać delikatne uczucie dyskomfortu.

Terapia falą uderzeniowej jest stabilną i skuteczną metodą leczenia, która może przynieść ulgę pacjentom cierpiącym z powodu rozmaite urazów i schorzeń. Przed przystąpieniem do terapii zaleca się jednak skonsultowanie się z lekarzem, by ustalić świetny intencja leczenia.

Więcej informacji w tym temacie: fala uderzeniowa lodz

Informacje na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią porady lekarza

[Publikacja sponsorowana]