Kiedy stosowana jest fala uderzeniowa?

admin

Coraz częściej w leczeniu a także terapiach na przykład rehabilitacyjnych stosuje się przyszłościowe rozwiązania, które dają bardzo dobre rezultaty dla różnych grup pacjentów. Takim przyszłościowym rozstrzygnięciem jest fala uderzeniowa łódź. Jest to terapia, w której używa się wysokiej jakości sprzęt, którego głowica emituje energię drgań mechanicznych.

Warto wspomnieć o tym, że przede wszystkim jest to zabieg bezpieczny, nieinwazyjny oraz bezbolesny, który może być ważnym elementem terapii różnorakich schorzeń czy też dolegliwości. Trzeba pamiętać też o tym, że jest to zabieg stosowany miejscowo. Co ciekawe terapia falą uderzeniową znajduje również wykorzystanie w medycynie estetycznej, ponieważ służy do redukcji cellulitu. Energia drgań mechanicznych przekazywana jest na głębokość kilku centymetrów, gdzie dochodzi do rozbijania komórek tłuszczowych, a następnie są one wydalane z organizmu poprzez układ limfatyczny.
Zastosowanie fali uderzeniowej – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim fala uderzeniowa łódź to przyszłościowe rozwiązanie w zakresie terapii silnych dolegliwości bólowych w układzie mięśniowo-szkieletowym. Warto mieć na uwadze także o tym, że fala uderzeniowa znajduje przeznaczenie w sytuacji leczenia schorzeń a także urazów, a więc na przykład może być wykorzystywana w terapii ostrogi piętowej. Musimy pamiętać o tym, że jest to rodzaj zwyrodnienia, które powstaje w wyniku długiego stanu zapalnego. Konsekwencją jest powstanie narośli kostnej, która może być rozbijana właśnie z użyciem techniki takiej jak fala uderzeniowa. Warto dodać także o tym, że schorzenie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, które utrudniają chodzenie. Warto być świadomym się też o tym, że fala uderzeniowa łódź działa nie jedynie przeciwbólowo, ale również wykorzystywana jest w terapii różnego rodzaju schorzeń oraz funkcjonuje przeciwzapalnie. Stąd też może być z powodzeniem stosowana przy bólach mięśni a także stawów. Warto być świadomym o tym, że dotyczy to różnych partii a więc na przykład nadgarstku barku czy również ramienia. Jest to metoda bardzo skuteczna w przypadku niwelowania dolegliwości bólowych, ponieważ stosowana jest miejscowo. Warto zatem wybierać takie placówki medyczne, które dysponują sprzętem do terapii fali uderzeniowej.

Więcej informacji na stronie: http://www.uderzeniowafala.pl/