Przeciwciała rekombinowe

admin

Białka rekombinowane na zamówienie

Współczesna medycyna ma na swoim koncie wiele wspaniałych odkryć, dzięki którym jesteśmy wstanie zapobiegać wielu chorobom, które do niedawna uchodziły za nieuleczalne. Oczywiście wciąż wiele chorób jest wciąż nieuleczalnych, dlatego przed nami jest jeszcze więcej wspaniałych odkryć z zakresu medycyny oraz dodatkowo biotechnologii. W szczególności ważny jest rozwój biotechnologii, która daje możliwość na odkrycie nowych, przyszłościowych leków , a dodatkowo ich składników.

Jednym z największych odkryć są białka rekombinowane.
Jeśli chociaż odrobinkę interesujecie się biotechnologią, to na pewno chociaż raz spotkaliście się z tym pojęciem. 1szy raz zostały użyte w przemyśle w ubiegłym wieku i w tym samym momencie zostały okrzyknięte przełomowym odkryciem. Kilka lat później po wielu testach klinicznych białka te zaczęto używać w medycynie do produkcji leków. Leki biologiczne są stosowane obecnie przy leczeniu rzeczywiście wielu chorób. Białka te, zwane przeciwnie ludzką insuliną, stosuje się powszechnie w terapii chorób onkologicznych, autoimmunologicznych, neurologicznych, genetycznych, krwi, czy wręcz przy zwykłej infekcji.
Początkowo leki posiadały niesamowicie wysoką cenę, gdyż były pozyskiwane tylko i wyłącznie z tkanek żywych organizmów. Produkcja z żywych tkanek białek rekombinowanych była niezwykle pracochłonna , a oprócz tego kosztowna. Powodowało to, że ilość dostępnych leków biologicznych była mocno ograniczona, dlatego ich ceny były niesamowicie wysokie. Obecnie znaleziono już kilka innych sposobności na pozyskiwanie białek rekombinowanych, dlatego ceny leków z udziałem ludzkiej insuliny znacznie spadły i stały się praktycznie powszechne i dostępne dla wszystkich. Ludzka insulina stała się o wiele bardziej powszechna, dzięki niesamowitemu rozwoju biotechnologii. Przeznaczenie niewiarygodnie skomplikowanej techniki rekombinacji DNA umożliwiło masową produkcję białek rekombinowanych w specjalnych systemach komórkowych. Są więc aktualnie wytwarzane w systemach komórkowych drożdży, bakterii, roślin , a ponadto zwierząt.
Leki biologiczne to zdecydowanie najbardziej istotnym zastosowaniem białek rekombinowanych, jednakże zdecydowanie niejedynym. Obecnie sporo białek jest wykorzystywanych przez producentów w przemyśle chemicznym. Zastosowań w przemyśle białek rekombinowanych jest faktycznie sporo. Używa się je między innymi przy produkcji proszków do prania. Poza przemysłem chemicznym wykorzystuje się je także w przemyśle spożywczym. Doskonałym przykładem wykorzystywania białek rekombinacyjnych w przemyśle spożywczym jest renina, która jest niezbędna do produkcji przepysznych serów podpuszczkowych.
Sprawdź tutaj: Otrzymywanie białek zrekombinowanych.