Tlenoterapia

admin

Dzięki zaawansowaniu technologicznemu mamy dostęp do szeregu nowoczesnych rozwiązań, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, niemniej jednak poprawiają też nasze samopoczucie. Takim właśnie przyszłościowym wyjściem jest komora hiperbaryczna. Jest to specjalna komora, w której panują specyficzne warunki, a mianowicie podwyższone ciśnienie, jak też podwyższone stężenie tlenu.

Dzięki takim warunkom tlen skutecznie dociera do tkanek organizmu, odżywiając je a także regenerując, co daje szereg prozdrowotnych konsekwencji, między innymi takich jak spowolnienie procesów starzenia, a zatem odmłodzenie organizmu. Warto zatem poznać więcej informacji na temat korzyści zdrowotnych płynących z zażywania sesji w komorach hiperbarycznych.
Tlenoterapia – zalety
Przede wszystkim na samym początku powinno się wyjaśnić, że sesja w komorze hiperbarycznej, a zatem tlenoterapia, jest absolutnie bezpieczna, nie zagraża w żaden sposób zdrowiu pacjenta. Z tlenoterapii mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak też dzieci. Zalecana jest ona na przykład osobom po urazach kostnych czy stawowych, ponieważ zwiększone stężenie tlenu korzystnie wpływa na regenerację uszkodzonych elementów układu kostnego, mięśniowego czy stawowego. Sesje w komorze hiperbarycznej są również elementem regeneracji sportowców, którzy intensywnie trenują. Warto też wspomnieć o tym, że sesja w komorze hiperbarycznej przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach, ponieważ jest to komora wyposażona w komfortowe siedzenia, jak także klimatyzację. Pacjent może również zaimplementować do swoich potrzeb oświetlenie. Na 100 procent warto używać tlenoterapię, ponieważ jest to metoda, która niesie ze sobą sporo korzyści zdrowotnych. Głównie wspomaga pracę serca, poprawia ukrwienie wszystkich tkanek. A przy tym wspomaga pracę układu nerwowego, a zatem pomaga zwalczać w głównej mierze zmęczenie, stany depresyjne czy bóle głowy. Wiele ludzi korzysta z sesji w komorze hiperbarycznej dla efektu odmładzania. Podwyższenie stężenie tlenu powoduje, że uruchamiane są uśpione mechanizmy regeneracyjne, a to daje efekt odmładzania, poprawiając między innymi kondycję skóry. Dodatkowo, tlenoterapia przyspiesza też metabolizm komórkowy i pomaga usunąć toksyny z organizmu.

Źródło: https://hiperbarycznalodz.pl/