Samochód zastępczy z OC sprawcy

admin

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, każda osoba poszkodowana na prawo domagać się samochodu zastępczego. Obecnie samochód osobowy uważany jest za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie zatem specjalnie argumentować swojej potrzeby posiadania samochodu zastępczego, gdy wasze auto jest nadal uszkodzone po wypadku samochodowych.

Samochód z OC sprawcy przysługuje wam jednakże tylko na czas naprawy waszego samochody. Jeżeli już wasz samochód nadaje się jedynie do kasacji, to najczęściej zakład ubezpieczeń oszacowuje ilość dni, która powinna przeciętnie wystarczyć na nabycie nowego auta. Tylko przez ten czas będziecie mogli poruszać się bezpłatnie samochodem zastępczym.

Auto z OC sprawcy możecie wynająć od jednej ze z firm zajmujących się ich wynajmem. Wszystkie oferowane samochody zastępcze są dosyć nowe , a dodatkowo w stu procentach sprawne. Zgodnie z prawem możecie wybrać wyłącznie samochód zastępczy odpowiadający wartości waszego samochody. Niestety prawo to nie funkcjonuje w drugą stronę i dość w wielu przypadkach dostępne auta zastępcze są o wiele tańsze, niż wasze auto czekające w warsztacie na naprawę. Samochód zastępczy będzie wam przysługiwał jedynie do czasu zupełnej naprawy waszego samochody w warsztacie samochodowym. Wraz z odebraniem z warsztatu samochodowego waszego auta, powinniście od razu zwrócić samochód zastępczy. O ile będziecie zbyt długi zwlekali z oddaniem samochodu zastępczego, to ubezpieczyciel może wam nie wypłacić pieniędzy za każdy dzień zwłoki. Misją zakładu ubezpieczeń jest w każdej chwili wyrównanie waszych strat. Osoba poszkodowana przenigdy nie może się wzbogacić na wypadku samochodowym. W praktyce oznacza to niestety, że zakłady ubezpieczeń dość mocno zaniżają stawki odszkodowań , a ponadto starają się jak najbardziej skrócić czasu wynajmu samochodu zastępczego. Możecie być więc pewni, że przyjdzie wam zapłacić z własnej kieszeni za każdy dzień zwłoki przy oddawaniu z powrotem samochodu zastępczego. Warto więc jeszcze tego samego dnia, zaraz po odzyskaniu własnego samochody, odstawić samochód zastępczy do firmy od której go wynajęliście.
Więcej informacji: samochód z oc sprawcy mińsk mazowiecki.