Skup aut – dlaczego warto?

admin

Właściciele starych aut bardzo często sprzedają je do skupów. Jest to niewątpliwie rozwiązanie wygodne, które zdobywa coraz większą popularność, w szczególności pomiędzy osób, którym zależy na tym, ażeby transakcja przebiegła szybko i bezpiecznie. Warto być świadomym natomiast o tym, że skup samochodów Katowice, to nie tylko i wyłącznie odkupywanie starych aut, niemniej jednak także usługi dodatkowe, tj. demontaż samochodów należących do różnych modeli czy marek.

O ile zatem mamy stary samochód, możemy go albo odsprzedać do skupu lub również zezłomować w profesjonalnej stacji demontażu aut, która wystawia zaświadczenia a także dokumenty niezbędne do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie.
Jak funkcjonują skupy pojazdów?
Wiele ludzi, które posiadają stare samochody, których już nie używają i nie zamierzają naprawiać, korzysta z usług skupu aut, przykładowo takich jak skup samochodów Katowice. Jest to rozwiązanie, które wiąże się z licznymi korzyściami. Głównie minimum formalności, co daje możliwość nam na szybkie pozbycie się auta i otrzymanie gotówki do ręki nawet tego samego dnia co zgłoszenie do skupu. Pracownik skupu pojawia się w umówionym terminie u właściciela samochodu, a następnie tworzy oględziny, które pozwalają mu na wycenienie auta i zaproponowanie stosownej kwoty właścicielowi. Jeżeli właściciel przystanie na zaproponowane warunki, to wtedy następuje podpisanie umowy, a następnie wręczenie gotówki do ręki. Jak się więc okazuje, formalności ograniczone są do minimum, a cała transakcja przebiega w bezpieczny sposób. Pamiętajmy również o tym, że samochód odbierany jest przez skup, a zatem za pomocą lawety. W praktyce znaczy to, że nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów, które są powiązane z dojazdem do punktu stacjonarnego skupu, co jest szczególnie utrudnione w sytuacji niesprawnego technicznie auta. O ile jednak samochód jest w rzeczywistości w złym stanie, a jego wartość nie przekracza tak zwanej wartości złomowej, to wówczas możemy go oddać do stacji demontażu aut. Powinno się pamiętać o tym, że złomowanie samochodów w Katowicach to usługa realizowana przez fachowa stacje demontażu, które dysponują między innymi odpowiednim zapleczem technicznym, która pozwala na utylizację oraz recykling części samochodowych.

Polecamy: złomowanie pojazdów w Katowicach