Wyłudzenie kredytu – co robić?

admin

W związku z tym, że zdecydowanie coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, bardzo często mamy do czynienia z atakami hakerów, którzy usiłują np wyłudzić kredyt albo również wykraść środki finansowe z naszego konta internetowego. Należy podkreślić, że kradzież pieniędzy z konta bankowego jest przestępstwem, które zawsze powinno się zgłaszać na policję, nieważne ile środków inwestycyjnych straciliśmy. A przy tym, powinniśmy oczywiście zawiadomić o takim zdarzeniu nasz bank, który zgodnie z prawem musi dołożyć wszelkich starań, ażeby zabezpieczyć nasz rachunek bankowy.

Pamiętajmy też o tym, że w sytuacji kradzieży środków inwestycyjnych z konta bankowego możemy skorzystać z fachowej pomocy adwokata, który pomoże nam odzyskać utracone pieniądze.
Ataki hakerów – pomoc prawnika
Cyberprzestępstwa mają coraz większy udział w ogólnej puli przestępstw. Jest to bez wątpienia spowodowane coraz większą aktywnością internautów, którzy korzystają z internetowych kont bankowych np uczestnicząc w aukcjach w sieci albo robiąc zakupy. Fundamentem jest oczywiście zachowanie szczególnej ostrożności, a zatem np nie otwieranie wiadomości, które rzekomo zostały przesłane na naszą skrzynkę pocztową przez nasz bank. Jeżeli mamy wątpliwości, najlepiej skontaktować się z placówką banku i dowiedzieć się, czy de facto rozsyłała ona do swoich klientów jakieś wiadomości tekstowe z informacjami. Najlepiej jednak założyć, że jest to próba ataku hakerskiego, ponieważ jeżeli już klikniemy w link załączony w takiej wiadomości, to coraz częściej na naszym komputerze czy telefonie instaluje się oprogramowanie złośliwe, które pozwala zdobyć się hakerowi na nasze internetowe konto bankowe. Wielu użytkowników internetowych kont bankowych zastanawia się, co to jest nieautoryzowana transakcja. Należy wyjaśnić, że są to takie transakcje płatnicze, które odbyły się bez naszej potwierdzenia, a przy ich wykonaniu użyto przykładowo naszego internetowego konta albo karty kredytowej. Co więcej, hakerzy wcale nie muszą posiadać fizycznej kopii naszej karty, ponieważ wystarczy że wykonali jej skan. Jak się zatem okazuje, nieautoryzowane transakcje to dosyć popularna forma kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych.

Warto sprawdzić: wyłudzenie kredytu.